Rangos szakmai elismerésben részesült dr. Almási István, a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház orvosigazgató-helyettese.

„A hatékony gyógyítás mellett törekedni kell az egészség védelmére, az élet megóvására is, az egészségügyi dolgozóknak pedig ebben példát kell mutatniuk” – mondta Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára június 28-án, Budapesten, a Semmelweis-napi elismerések átadásán.

Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett kimagasló szakmai tevékenységéért Batthyány-Strattmann László – díjat vehetett át dr. Almási István, kórházunk orvosigazgató – helyettese, a Higiéniai és Infekciókontroll Osztály osztályvezető főorvosa.

Dr. Almási István, orvosigazgató-helyettes, Batthyány-Strattmann László díjat vesz át Takács Péter, egészségügyi államtitkártól. Fotó: Nagy Zoltán, ORFK Kommunikációs Szolgálat

Az államtitkár úgy fogalmazott, a díjazottak mind példaképek, mert elkötelezettek az egészség megőrzése mellett, tevékenységük irányt mutat, kitartásuk pedig erőt ad.

A Semmelweis-nap alkalmából Batthyány-Strattmann László-díjban tizenhatan, Semmelweis Ignác-díjban négyen részesültek. Egy-egy ember megkapta a Pro Sanitate díjat, valamint a Köz szolgálatáért érdemjel arany fokozatát, továbbá kiosztottak tizenkét miniszteri elismerő oklevelet is.

Dr. Almási István, a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház orvosigazgató-helyettese, a Higiéniai és Infekciókontroll Osztály osztályvezető főorvosa. Fotó: tmkórház

Főorvos úrnak gratulálunk a szakmai elismeréshez!