Lakossági tájékoztató a kórház működéséről a rendkívüli veszélyhelyzetben!

Tisztelt Betegeink!

Magyarországon 2020. március 11-én a kibontakozó korona-vírus okozta járvány miatt járványügyi veszélyhelyzet került kihirdetésre.

Elsősorban kérjük Önöket hogy Intézményünket csak halaszthatatlan, azonnali ellátás igénylő egészségügyi probléma esetén keressék fel személyesen!

Különösen tartózkodjanak a kórházi közösségben való személyes megjelenéstől amennyiben lázas, felső légúti hurutos betegség tüneteit észlelik magukon!

Amennyiben hurutos tünetek mellett vagy lázas állapotban más akut betegség vagy rosszullét miatt kénytelenek kórházba jönni, vagy ilyen állapotban beutalásra kerülnek, a lázas betegség tényéről a személyzetet haladéktalanul értesítsék, és kerüljék a kórházban lévő többi emberrel való közvetlen kontaktust!

Kérjük Önöket, amennyiben felső légúti hurutos panaszaik vannak, vagy lázat észlelnek, ez miatt otthonukból háziorvosukat telefonon értesítsék, és ne közvetlen a kórházat keressék!

Értesítjük Önöket, hogy Kórházunk alábbi, járóbeteg-ellátó egységeiben a tervezett egészségügyi ellátás csak akkor kerül elvégzésre, ha arra sürgős szükség miatt (hirtelen jelentkező, életet veszélyeztető, vagy tartós egészségkárosodás elkerülése érdekében) kerül sor, vagy az elengedhetetlenül szükséges (pl. varratszedés, gipsz levétel, kötéscsere):

• Rendelőintézet valamennyi szakrendelése, beleértve a gyógytorna és fizioterápiás ellátásokat is
  • Műtőblokk
    • Röntgen, CT, MRI diagnosztika
    • Trauma ambulanciák
    • Sebészeti, érsebészeti szakrendelések
    • Fül- orr- gége ambulancia
    • Anaszteziológia ambulancia
  • „A” Épület
    • Urológia szakrendelés és ambulancia
    • Ortopédia ambulancia
    • Bőrgyógyászati osztály ambulanciája
    • Gasztroenterológiai osztály ambulanciája

• „C” Épület
    • Izotóp diagnosztikai labor
    • Reumatológiai ambulanciák
    • Kardiológiai ambulanciák
  • „H” Épület
    • Kardiológiai ambulanciák
    • Ideggyógyászati vizsgálók (EEG-EMG labor)
    • Endoszkópos labor
  • Pszichiátriai Épület
    • Lelkiideg gondozók
    • Pszichiátria ambulancia
  • Gyermekosztály valamennyi járóbeteg-ellátó szakrendelése
  • Bőr- és nemibeteg gondozó szakrendelései
  • Szülészet-nőgyógyászati osztály valamennyi szakrendelése
  • Belgyógyászati tömb:
    • Májgondozó
    • Onkológiai gondozó
    • Haematológiai gondozó
    • Tüdőgondozó
  • A Foglalkozás-egészségügyi ellátás
  • A „B” Épület valamennyi osztályán SZÜNETEL A JÁRÓBETEG-ELLÁTÁS!

Kérjük, hogy ne jelentkezzenek ellátásra az alábbi esetekben:

• Kontroll vizsgálat- amennyiben állapotuk az utolsó elvégzett kontroll óta stabil, változatlan.
  • Jogosítvány hosszabbítás miatti vizsgálat- az érvényben lévő ideiglenes szabály szerint a veszélyhelyzet ideje alatt lejáró okmányok érvényességi ideje a vészhelyzetet követő 15 napig meghosszabbodik.
  • Gyógyszer- vagy gyógyászati segédeszköz kiemelt támogatással történő engedélyezése miatt- az eddig meglévő engedélyek szintén érvényben maradnak
  • Stabil állapotú gondozott beteg
  • Több hete halasztott vizsgálat

Az elmaradt vizsgálatokra, ellátásokra a járványügyi veszélyhelyzet hivatalos megszüntetését követően szíveskedjenek új időpontot kérni! Amennyiben kérdésük van, vagy ellátásuk szükségességében bizonytalanok munkatársaink a rendelőkben telefonon folyamatosan elérhetőek, kérjük, ilyen módon érdeklődjenek.

Fekvőbeteg szakellátás is – beleértve a műtéti ellátást is – a sürgős szükség eseteire korlátozódik. A tervezhető beavatkozások, és kórházi felvételek előjegyzéseit le fogjuk mondani, és azokat a járványügyi veszélyhelyzet megszüntetését követően fogjuk elvégezni.

Amennyiben ellátásukkal kapcsolatban kérdésük van, kérjük, telefonon keressék fel aktuális osztályunkat, illetve kezelőorvosukat. Amennyiben ellátást szükségessé tévő egészségügyi állapotukban változást észlelnek, kérjük, szintén telefonon jelezzék azt!

Szekszárd, 2020. március 16.

Dr. Németh Csaba

főigazgató