Hónap témája – Ingyenes szülésfelkészítő program

felk_01

Várandósok délutánja, ingyenes szülésfelkészítő program kórházunkban

Szülészet – Nőgyógyászat Újszülött részleg bemutatkozása

Újszülött részlegünk a Tolna Megyei Balassa János Kórház Szülészeti osztályának részeként működik. Szervezetileg a szülészethez, szakmai téren pedig a gyermekosztályhoz tartozunk.

Évente közel 1300 gyermek első életnapjaiért felelünk.

Az osztályunkon a 37. terhességi hét után, egészséges újszülöttek látunk el családközpontú szülészeti ellátás fontos részét képező teljes rooming-in rendszerben, a bababarát elveknek megfelelően, vagyis minden újszülöttet az édesanyja mellett helyezünk el, ettől csak abban esetben térünk el, ha bármelyikük egyészségi állapota ezt nem teszi lehetővé.

Ez az ápolási mód elősegíti a korai anya gyermek kapcsolat kialakulását, a hatékony szoptatást és az anya így gyakorolni tudja – kezdetben ápolói segítséggel, majd önállóan is- az újszülöttel kapcsolatos teendőket.

Feladatunk:

• Az egészséges újszülöttek ellátása,
  • Az átmeneti fiziológiás folyamatok esetében a kóros állapot kiszűrése,
  • A szűrővizsgálatok elvégzése,
  • A fototerápiát (kékfény kezelés) igénylő icterusos gyermekek ellátása,
  • Az édesanya és az újszülött felkészítése az otthoni ellátásra (szoptatás)

Kiemelt figyelmet fordítunk, amennyiben az édesanya és a gyermek állapota lehetővé teszi:

• a korai bőr-bőr kontaktus megteremtésére, akár császármetszés után az apák bevonásával is
  • illetve az első mellrehelyezés segítésére

Osztályunk egy főállású tapasztalattal rendelkező neonatológussal, egy főállású védőnővel és 12 gyermekápolóval működik, intenzív hátterünk kórházon belül nincs, ezt a PTE Gyermekklinika ill. PTE Szülészeti Klinika látja el, pathologiás újszülött és koraszülött részleg a gyermekosztályon működik.

„Várandósok délutánja”

Szülésre felkészítő programunkról

A családi életre nevelés, egészséges életvezetés érdekében, szülés, gyermekágyas időszak, az újszülöttek ellátása a kórházban töltött időszak alatt és szoptatás témakörében, havonta 4 alkalommal szülésre felkészítő programot tartunk. A programok végén egyéni konzultációs lehetőséget biztosítunk!

Helyszín: Szülészet – Nőgyógyászati Osztály és Újszülött részleg Aula

Ideje: szerda délutánonként 15 órától.

A program honlapunk esemény-naptárában is követhető.

Jelentkezés és tájékoztatás: A felkészítő programról részletes tájékoztatást kérni és jelentkezni a 06 74/501 543 telefonszámon lehet.

Forduljanak bizalommal Osztermájerné Fodor Ilona és Jámbor Enikő kollégáinkhoz.

email:osztermajerneFodor.ilona@tmkorhaz.hu

A program előadói:

• Szegi Katalin szülésznő,
  • Jámbor Enikő, kórházi védőnő, védőnő, Nemzetközi babamasszázs oktató (CIMI),
  • Otoltics Györgyi védőnő, várandós gondozó
  • Mikócziné Paróczai Jolán szociális munkás
  • Kuhajda Valéria, adjunktus, Gyermekgyógyász Neonatológus,
  • Osztermajerné Fodor Ilona, Diplomás ápoló, Egészségügyi menedzser, Szoptatási tanácsadó

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődő várandóst és hozzátartozóját a programon!

Bízunk benne, hogy intézményünk és kollégáink elnyerik bizalmát és gyermekének kórházunkban ad életet!

A Szülészet- Nőgyógyászati osztály és az Újszülött osztály dolgozói!

felk_02

felk_03